Hikayemiz

MERCAN ORGANİK GIDA LTD.ŞTİ.

Mercan organik nasıl doğdu nasıl gelişti ve emeği geçenler, kısaca bilgi aktarmak istiyoruz sizlere;  08.06. 1972 Trabzon Of doğumluyum İlkokulu Köy İlkokulu'nda okudum. Diğer eğitim hayatımı Ankara'da tamamladım. Okul hayatı bitiminde özel bir firmada Finans Müdürü olarak uzun yıllar çalıştım. Daha sonrasında da 3 tane güzel çocuğum oldu. Bu ise başlamamızda ki asıl sebep de çocuklarımız. Tüm anneler gibi çocuklarla ilgili özel gıdalara ulaşmayı çabaladım. Bunun için ilk yaptığımız organik yumurta bizim temel taşımız oldu. Çok emek verdik çok uğraştık. Ben ve ekibim olarak kapı kapı gezerek organik yumurtamızı Ankara'da müşterilerimize tanıttık, ardından satış noktalarında satmaya başladık. Müşterilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda da önce bir depo niyetiyle bir dükkan açmaya karar verdik. Ama bu depo büyüdü bir sürü ürün çeşitliliği olan bir şubeye dönüştü,  sonrasında ikinci şubemizi de açtık. Büyük azim ve istek ile çalışmaya devam ediyoruz. Bizler işimizi yaparken ince eleyip sık dokuyarak işimizi yapmaya özen gösteriyoruz. 

  • Ürün alırken öncelikle üretim yapan firmalardan ürün almaya çalışıyoruz (aracısız)
  • Üreticiye destek vermeye çalışıyoruz.
  • Yerinde inceliyoruz.
  • Sertifikasyon kuruluşları tarafından önerilen firmaları tercih etmeye çalışıyoruz.
  • Bu işin vebalinin ve misyonu’nun farkındayız.  Sizler adına alınan tüm ürünlerin fatura ve sertifika ile stoklarımıza giriş yapmak, bizler için ilk öncelik oluyor. 

Büyük emek ve özveri ile yaptığımız iş ile  Ankara'da güzel bir yol aldık. Hedeflerimiz var, daha ileriye taşımak istiyoruz kendimizi. Kendi organik ürünlerimizi üretmek istiyoruz. Organik tarım ürünlerine herkesin ulaşabilmesi için yardımcı olmak istiyoruz.  Hedeflerimize de adım adım ilerlemeye devam ediyoruz. Ankara'da evlere servis yapan bir firmayız.

En özelimiz çocuklarımız için,

“Sağlıklı Nesiller için Mercan Organik” sloganı ile yol almaya devam ediyoruz.

Saygılarımızla,

Mercan Organik Gıda Ailesi